Справжня причина алергії.


Корінь «псевдо» походить з давньогрецької і означає «помилковий». Т. о. псевдоалергія – це така алергія, при якій особа процеси, що виглядають як справжня алергічна реакція, але на перевірку нею не є. Справа в тому, що причини, за якими виникає помилкова алергія, відрізняються від тих, що зумовлюють істинну алергію. Імунологічна стадія (з участю такого елемента, як імуноглобулін Е) у випадку з псевдоаллергией відсутня. Тут одразу ж відбувається викид провідника запальної і алергічної реакції гістаміну, і далі все відбувається, як при дійсній алергії, так що відрізнити їх дійсно складно, тим більше що антигістамінні препарати допомагають в обох випадках. Особливі білки, імуноглобуліни, відомі також як антитіла, що забезпечують імунітет людини, зв’язуючись селективно (тобто вибірково) з молекулами, відомими як виробники антитіл – «antibody-generators», або, скорочено, антигени. Також ви можете знайти все необхідне на ресурсі истинная причина аллергии.
Коли в результаті зв’язування відбувається масова вироблення антитіл, це називається імунною відповіддю». А коли в результаті зв’язування починається викид гістаміну і за цим слід алергічна реакція, антигени класифікуються як алергени. Але іноді буває так, що імуноглобуліни не зв’язувалися з алергенами, а гістамінний викид все одно відбувся. Ось цей випадок і класифікується як псевдоалергія. За дуже рідкісними винятками (порушення гистаминового обміну) помилкова алергія виникає, коли в організм потрапляють певні продукти або лікарські речовини. Правильним тут було б вживання таких визначень, як «лікарська» або «харчова непереносимість». Так, наприклад, до псевдоаллергии відноситься такий відомий синдром, як непереносимість лактози. Взагалі, фахівці кажуть, що з десяти випадків харчової алергії 7-8 буде проявами псевдоаллергии, а причинами служать навіть не самі продукти, а консерванти, барвники та інші допоміжні речовини.
Багато непереносимості окремих медикаментів – особливо у випадку з контрастами для рентгена, деякими знеболюючими і розчинами для заміщення плазми крові – теж псевдоалергічного типу. І навіть у випадку з пеніциліном, який часто викликає саму справжню алергію з участю імуноглобуліну Е, відомі досить численні випадки алергії помилковою. Нарешті, дерматити теж бувають псевдоаллергическими, хоча в основному їх причина – теперішня («дійсна») алергія. Основний симптом – це, звичайно, викид гістаміну в організм. У нього досить типові прояви, описані вище, так що діагностувати гистаминную атаку нескладно. Цікаво, що гістамін не завжди вивільняється у відповідь на речовина, яку людина не переносить, до будь їжа або ліки. Потім застосовують антигістамінні засоби.